« Krok späť

26. MÁJ 2017 - 18,30 hod - CITY ARENA - TRNAVA.

V tento deň sme odkrstili knihu, ktorá by mala otvoriť oči každému Slovákovi, aby si uvedomil, aký klenot sme doma mali.

Sme veľmi radi, že knihu o Ferdinandovi Daučíkovi sme mohli krstiť za prítomnosti futbalového tímu španielskych legiend (aedfi.es).

Môžete mať otázku, kto to bol Ferdinand Daučík, veď som ňom nikde nič nepočul.

Je to pán, ktorý sa narodil na Slovensku v obci ŠAHY. Odtiaľ odišiel ako hráč do ŠK BRATISLAVA. Následne si ho ako osobnosť zobrala do tímu SLAVIA PRAHA, kde robil dokonca kapitána tímu osobnostiam toho času, ako bol trebárs Plánička ( inak, keď vstúpite na štadión Slávie Praha, sú tam štyri fotky, ktorými sa prezentujú. Na jednej z nich je Ferdidnad Daučík s titulom majstra ligy). Po nútenom odchode z Prahy sa stal trénerom ŠK Bratislava. Vtedy v Budapešti objavil a dotiahol na Slovensko Ladilava KUBALU. Nakoľko bola zlá doba, bol zavretý a z väzenia sa mu podarilo utiecť. Emigroval s rodinou a cez Rakúsko a Taliansko (kde zložil futbalový tím z emigrantov, ktorý nemohli hrávať - Pro Hungaria) skončil v Španielsku, v Barcelone. Tu sa stal druhým najúspešnejším trénerom v histórii FC Barcelona s piatimi titulmi (viac má iba Pep Guardiola). Odtiaľ odišiel do Bilbaa, kde sa stal znovu majstrom Španielskej ligy. Trénoval o.i. aj Atlético Madrid, Sevillu. A znovu pripomínam. SLOVÁK, rodák zo Šiah. Na Slovensku bol v komunistických časoch vymazaný pre emigráciu, čo by sa ešte pochopiť dalo, ale prečo o ňom na Slovensku, doma, v dnešných časoch skoro nikto nevie?

Veríme však, že Vás táto upútavka zaujala a po prečítaní si neskutočného príbehu v knihe so poviete....

 

Video, s pozvánkou v krásnej slovenčine, ktoré si určite pozrite, je zo začiatku apríla 2017. Syna Ferdinanda Daučíka, ktorý nám tak veľa pomohol odkryť príbehy, ktoré vedel len on a jeho otec. Ten Yanko, ktorý hral o.i. dva a pol roka za Real Madrid stredného útočníka mal byť krstným otcom knihy. Tešil sa. Zomrel 13. mája 2017, dva týždne pred krstom. Asi sa chcel pozerať spolu s otcom...

POZDRAV YANKA DAUČÍKA (klik sem),

SEFUTBOL - oficiálna stránka španielskeho krárľovského zväzu (klikni sem)

AEDFI - oficiálna stránka španielskych legiend (klikni sem)

Foto z krstu (klikni sem)

Foto zo španielskej návštevy (klikni sem)

Prezentačná spomienka na návštevu (klikni sem)

Záznam televízie 213 zo zápasu (klikni sem)

CHCEM SI KÚPIŤ KNIHU (klik sem)