« Krok späť

Toni báči Anton MALATINSKÝ.

V Trnave je futbal náboženstvom a Toni báči je jeho najväčšou osobnosťou. Aj preto sa v Trnave volá štadión menom Antona Malatinského - City Aréna.

22.8.2015 sa v Trnave diali veľké veci. Otvoreniu štadióna Antona Malatinského predchádzal krst našich dvoch kníh. Jednou bola kniha o Antonovi MALATINSKOM - PREDBEHOL DOBU a druhou kniha o legendárnej ceste Spartaka Trnava v roku 1969 do semifinále "ligy majstrov", kde našich bílých andelov zastavil až Ajax Amsterdam. Ten Ajax, ktorého starí páni si v deň krstu knihy odohrali zápas so Spartakom.

My sme krstii a za Ajax Amsterdam to nebol nikto iný, ako "dvojka po legendárnom Cruyiffovi pán Sjaax Swart, ktorého doma prezývajú "MR. AJAX". Za nás to bol Valérko Švec, pravá ruka Antona Malatinského. Krstili sme s trávou z nového štadióna, ktorý nesie meno po osobnosti, ktorej životný príbeh vykreslil v nádhernej knihe Mojmír Staško.

Množstvo akcií a samostné otvorenie štadióna spolu s krstom ikonických publikácií pre nielen trnavských fanúšikov dotvoril krstu zvláštny nádych elegantnosti a nostalgie.