« Krok späť

PRIPRAVME AJ MY RAZ SLÁVNOSŤ VEĽKÝCH, KEĎ NEPÔJDE IBA, BA DOKONCA VÔBEC, O BODY ...

                                                                                                                                     ...ani u nás sa nezabúda. My sme predsa SPORT legal, s.r.o

Spoločnosť SPORT legal, s.r.o. bola založená v roku 2015 za účelom prezentácie športových legiend, ktoré sú Slovákmi alebo na Slovensku majú korene. Len aby sa nezabudlo.

Tak nám ich teda dovoľte predstaviť.

Naše SLOVENSKÉ ŠPORTOVÉ LEGENDY !!!

 

Nielen knihy, ale aj krsty kníh na najvyššej možnej úrovni.

Naše knihy tým, že sa týkajú životného príbehu vždy len jednej osobnosti športu s koreňami na slovensku si zaslúžia nebyť iba knihou na čítanie. Cheme aby bola DARČEKOM - PREZENTÁCIOU.

Uvedenie každej z našich kníh sa snažíme prezentovať trošku inak, ako len v kníhkupectve alebo v kaviarni poliatím šampanským.

Robíme všetko preto, aby každá kniha mala svojho krstného otca, ktorý je sám o sebe veličinou a k osobnosti má špeciálny vzťah.

Kto si knihu kúpi?

Ten, kto chce, aby sme mu pomohli zaspomínať, rozšíriť jeho obzor o histórii a životnom príbehu jeho - našej športovej legendy.

Ten, kto chce svojmu otcovi alebo dedovi spraviť radosť k sviatku, k vianociam pod stromček, lebo ponožiek a pyžám už má dosť.

Ten, kto chce odovzdať časť slovenského športového dedčstva iným. Starostovia, riaditelia škôl, športové kluby. Lebo ocenenie knihou s venovaním vždy poteší.

Ale hlavne. Nemusíte si knihu kúpiť. Stačí navštíviť knižnicu a vypožičať si ju. V každej dobrej mestskej, obecnej alebo školskej.

 

 

Oplatí sa Vám to?

Oplatí. Stále sa nájdu ľudia a spoločnosti, ktoré nám chcú pomôcť. Hodiny a hodiny náročnej práce celého nášho tímu a priateľov, množstvo rozhovorov so žiadosťami o fotky a príbehy, kompletovanie informácií z archívov, rozhovory s ľuďmi o príbehoch, zahraničné cesty. Ale výsledok za tú všetku námahu stojí. Veríme, že za desať, dvadsať a viac rokov sa to ukáže výsledok našej práce ešte viac. Pretože dnes si ešte ľudia legendy pamätajú osobne, kruto napísnaé, ale "ešte žijú" Stačí, že nám oslovení povedia: "Jááj, viem, otec to mal v krabici od topánok, ale už sme to vyhodili". Do nenávratna. Nikdy viac. Práve toto "NIKDY VIAC" nechceme "NIKDY VIAC" dopustiť.

Dám Vám niekoľko príkladov, prečo SLOVENSKÉ ŠPORTOVÉ LEGENDY.

Ste v Trnave (a to nemusíte byť ani fanúšik Spartaka). Idete okolo nového štadióna, ktorý nesie meno CITY ARÉNA - ŠTADIÓN ANTONA MALATINSKÉHO. Pred ním je socha tohto pána, tejto slovenskej veličiny. Pýtame sa. Viete, aký bol jeho životný príbeh? Že bol nielen trénerom, ale aj hráčom a reprezentantom (hral s Kubalom za národný tím). Kde a prečo bol zavretý, ako a aké úpechy dosiahol ... a nielen to, že to bol Toni Báči a dosiahol so Spartakom nikoľko titulov.

V našom hlavnom meste máme zimný štadión, ŠTADIÓN ONDREJA NEPELU. Čo vieme o Ondrejovi? Čo vieme o pani Hilde Múdrej, jeho trénerke a druhej mame?

Na CAMP NOU stojí socha. Jediná. Kto to je a čo mal spoločné so Slovenskom? Napovieme, že 1/ rodičia boli Slováci, 2/ manželku mal Slovenku a tiež 3/ prvorodený syn sa narodil na Slovensku. Okrem iného mal  štarty za národný tím Slovenska a Československa. Síce bol narodený v Budapešti, ale slovenské korene mal.

Kto je jeden z najúspešnejších trénerov v FC BARCELONA (druhý, čo sa počtu titulov týka), robil kapitána tímu Slávie Praha, trénera Slovana Bratislava, objaviteľa Ladislava Kubalu a narodil sa v Šahách?

Bez pomoci to nejde !

Keď sa pozriete na naše knihy, iste budete súhlasiť, že to nie je marketingový produkt. Na druhej strane, keď to nespravíme, alebo to odflákneme, aby to bolo ekonomické, nikdy nedosiahneme to, aby vyšla edícia slovenských športových legiend na patričnej úrovni.

Preto sme spravili všetko preto, aby vyšli a spravíme všetko preto aby vychádzali, lebo toto je príbeh ktorý nikdy nekončí, lebo ŹIADNA SLOVENSKÁ ŠPORTOVÁ OSOBNOSŤ NEBUDE POSLEDNÁ. S pomocou našich partnerov. ktorým sa touto cestou chceme poďakovať. Poďakovanie patrí všetkým, čo nám pomohli, lebo nie každé euro musí mať ekonomický prospech. Záchrana historických materiálov sa nedá zobraziť a ani oceniť  finančne.

Sme hrdí na to, čo vytvárame.

Teší nás, ako sa mladým Slovákom po prečítaní našich kníh otvárajú oči a starším Slovákom pri pohľade na fotky zas oči zvlhnú ...


Sme malý národ. Ale sme národ, ktorý má svetové športové osobnosti. Buďme na ne hrdí.

 

SLOVENSKÉ ŠPORTOVÉ LEGENDY