« Krok späť

PRIPRAVME AJ MY RAZ SLÁVNOSŤ VEĽKÝCH, KEĎ NEPÔJDE IBA, BA DOKONCA VÔBEC, O BODY ...

                                                                                                                                     ...ani u nás sa nezabúda. My sme predsa SPORT legal, s.r.o

Spoločnosť SPORT legal, s.r.o. bola založená v roku 2015 za účelom prezentácie športových legiend, ktoré sú Slovákmi alebo sú so Slovenskom spätí.

Tak nám ich teda dovoľte predstaviť.

Naše SLOVENSKÉ ŠPORTOVÉ LEGENDY !!!

 

Chceme, aby sa nielen na naše legendy nezabudlo, ale chceme, aby sme si ich stále pripomínali.

SPORT SLOVAKIA - HALL of FAME alebo Sieň slávy slovenských športových legiend.

Vytvotíme priestor, do ktorého budeme pridávať všetky osobnosti slovenského športového života. Aby sme sa všetci a všade mohli nielen dozvedieť, ale aj pochváliť tým, kto boli naše športové legendy.

Edícia "ŠPORTOVÉ LEGENDY"

Vytvárame knižnú edíciu o slovenských športových legendách. Nie encyklopédiu ale samostatné knihy. Kto si knihu o legende kúpi?

Ten, kto chce, aby sme mu pomohli zaspomínať, rozšíriť jeho obzor o histórii a životnom príbehu jeho - našej športovej legendy.

Ten, kto chce svojmu otcovi alebo dedovi spraviť radosť k sviatku, k vianociam pod stromček, lebo ponožiek a pyžám už má dosť.

Ten, kto chce odovzdať časť slovenského športového dedčstva iným. Starostovia, riaditelia škôl, športové kluby, zahraniční Slováci Kniha ako dar vždy poteší.

Ale hlavne! Nemusíte si knihu kúpiť. Stačí navštíviť knižnicu a vypožičať si ju. V každej dobrej mestskej, obecnej alebo školskej.

Oplatí sa Vám to?

Oplatí. Stále sa nájdu ľudia a spoločnosti, ktoré nám chcú pomôcť. Hodiny a hodiny náročnej práce celého nášho tímu a priateľov, množstvo rozhovorov so žiadosťami o fotky a príbehy, kompletovanie informácií z archívov, rozhovory s ľuďmi o príbehoch, zahraničné cesty. Ale výsledok za tú všetku námahu stojí. Veríme, že za desať, dvadsať a viac rokov sa to ukáže výsledok našej práce ešte viac. Pretože dnes si ešte ľudia legendy pamätajú osobne, kruto napísnaé, ale "ešte žijú" Stačí, že nám oslovení povedia: "Jááj, viem, otec to mal v krabici od topánok, ale už sme to vyhodili". Do nenávratna. Nikdy viac. Práve toto "NIKDY VIAC" nechceme "NIKDY VIAC" dopustiť.

Dáme Vám niekoľko príkladov, prečo SLOVENSKÉ ŠPORTOVÉ LEGENDY.

Ste v Trnave (a to nemusíte byť ani fanúšik Spartaka). Idete okolo nového štadióna, ktorý nesie meno CITY ARÉNA - ŠTADIÓN ANTONA MALATINSKÉHO. Pred ním je socha tohto pána, tejto slovenskej veličiny. Pýtame sa. Viete, aký bol jeho životný príbeh? Že bol nielen trénerom, ale aj hráčom a reprezentantom (hral s Kubalom za národný tím). Kde a prečo bol zavretý, ako a aké úpechy dosiahol ... a nielen to, že to bol Toni Báči a dosiahol so Spartakom nikoľko titulov.

V našom hlavnom meste máme zimný štadión, ŠTADIÓN ONDREJA NEPELU. Čo vieme o Ondrejovi? Čo vieme o pani Hilde Múdrej, jeho trénerke a druhej mame?

Na CAMP NOU stojí socha. Jediná. Kto to je a čo mal spoločné so Slovenskom? Napovieme, že 1/ rodičia boli Slováci, 2/ manželku mal Slovenku a tiež 3/ prvorodený syn sa narodil na Slovensku. Okrem iného mal  štarty za národný tím Slovenska a Československa. Síce bol narodený v Budapešti, ale slovenské korene mal.

Kto je jeden z najúspešnejších trénerov v FC BARCELONA (čo sa počtu titulov týka), robil kapitána tímu Slávie Praha, trénera Slovana Bratislava, objaviteľa Ladislava Kubalu a narodil sa v Šahách?

Bez pomoci to nejde !

Keď sa pozriete na naše knihy, iste budete súhlasiť, že to nie je marketingový produkt. Na druhej strane, môžeme to nespravť, alebo to odfláknuť, ušetriť na fotkách, obale, papieri, množstve strán.... len, aby to bolo ekonomické. Ale touto cestou nejdeme a naši partneri sa s touto filozofiou stotožnili a preto ideme cestou vyššej kvality - darčekovej, s vyššou pridanou hodnotou..

Spravíme všetko preto, aby vychádzali ďalšie a ďalšie knihy, lebo toto je príbeh ktorý nikdy nekončí.

ŹIADNA SLOVENSKÁ ŠPORTOVÁ OSOBNOSŤ NEBUDE POSLEDNÁ.

S pomocou našich partnerov. ktorým sa touto cestou chceme poďakovať. Poďakovanie patrí tiež všetkým, čo nám pomohli, lebo nie každé euro musí mať ekonomický prospech. Záchrana historických materiálov sa nedá vyúčtovať a ani oceniť finančne.

Sme hrdí na to, čo vytvárame.

Teší nás, ako sa mladým Slovákom po prečítaní našich kníh otvárajú oči a starším Slovákom pri pohľade na fotky zas oči zvlhnú ... a zahraniční Slováci majú v ruke dôkaz o tom, že Slovensko nie sú len halušky, Tatry a Modranská keramika.


Sme malý národ.

Ale sme národ, ktorý má svetové športové osobnosti. Buďme na nich hrdí.

 

SLOVENSKÉ ŠPORTOVÉ LEGENDY