« Krok späť

JANKO POPLUHÁR. Najlepší futbalista storočia na Slovensku nemohol chýbať v našej edícii.

Autor, pán Michal Zeman. Ostrieľaný to autor viacerých kižných publikácií spolu s jeho knihou bol ústrednou postavou krstu, ktorý sme symbolicky zrealizovali v deň kvalifikačného zápasu SLOVENSKO - ANGLICKO. Prečo symbolicky? Pretože pán Popluhár bol pozvaný do tímu výberu sveta proti pánom výberu Anglicka. Zostava, ktorá vtedy proti sebe nastúpila ešte dnes naháňa zimomriavky po celom tele.

Krstili sme na pôde "OFICIÁLNEHO FANKLUBU SLOVENSKEJ FUTBALOVEJ REPREZENTÁCIE". Pán Popluhár je čestným prezidentom fanklubu.

Krstným otcom knihy nebol nikto iný, ako pán MAESTRO Stanislav ŠČEPKA. Osud vzájomných termínov mu nedovolili zúčastniť sa osobne krstu, zato sme však pozvali osobnosť inú, ale tiež veľmi milú. Trnavského "Pátra z Modranky". Jeho osbný vzťah k Jankovi Popluhárovi ho predurčoval k tejto milej udalosti.

Moderátor večera Marcel Merčiak a jeho prítomní parťáci - Jozef ADAMEC, Rudolf SCHERER a Jozef ŠTYBRÁNYI, spolu s dcérkou pána Popluhára a autorom knihy Michalom Zemanom, uviedli na svetlo božie nádhernú knihu o futbalovej veličine plnú jedinečných fotografií.

 

Kde si môžem kúpiť knihu (klikni sem)