« Krok späť

Písal sa rok 1976. Píše sa rok 2017. Je 40 rokov od nášho slávneho triumfu.

Mysleli sme si, že snáď SFZ zorganizuje niečo k tomuto výročiu. Nič. Česi spravili Gala. Mojmír Staško s pomocou Tomáša Černáka napísali jednu nádhernú publikáciu, ktorú už na danú tému nikto neprekoná. Je plná faktov, rozhovorov a fotografií. No a v rámci Československého tímu množstvo Slovákov. Tak sme oslovili priateľov z Čiech a krst knihy bol na svete.

Zorganizovali sme zápas legiend, hráčov nad 35 rokov, Slovensko - Česko. Na strane jednej kapitán českého výberu Tomáš Ujfaluši, na strane náš kampitán Miro Karhan. To boli aktéri na ihrisku. O tomto zápase si viac pozrite TU.

A aktéri - krstní otcovia knihy? Pozrite sa, kto prijal pozvanie a zúčastnil sa.

Jozef VENGLOŠ, Alexander VENCEL, Ján PIVARNÍK, Antonín PANENKA, Karol DOBIAŠ, Zdeněk NEHODA, Jozef ČAPKOVIČ, Ladislav JURKEMIK, Ján ŠVEHLÍK, Pavel MICHALÍK, Jozef MÓDER, Dušan HERDA, František ŠTAMBACHR a dokonca syn pána Ježka a taktiež pani Goghová, manželka.

 

V takejto zostave sa na Slovensku zišli iba u nás, za čo im veľmi pekne všetci ďakujeme. Podpisovali sa, dávali rozhovory. Proste radosť sa na nich pozrieť.

 

Kde si môžem kúpiť knihu (klikni sem)